Android Studio - Material Design İkon Kullanımı

Material İkon Paketi içeriğine buradan bakabilirsiniz

Android Studio da plugini yüklemek için yapmanız gereken

1) File > Settings > Plugins adımlarını izleyin. Ardından arama kısmına material yazarak repositorylerde arama yapın. Gelen listeden Android Material Design Icon Generator seçerek yükleme işlemini bitirin.


2) Android Studio'yu yeniden başlatarak plugini aktifleştiriyoruz.

3) Artık plugin kullanıma hazır. Projeye material desing icon dahil etmek için yapmanız gereken. File > New menüsü altından Material icon desing'ı seçmek. Ctrl + Alt + M kısayolu ile bu işlemi yapabilirsiniz.

4) Açılan ekranda ikonu ve kullanmak istediğiniz tipi, rengini vs. seçerek ikonu projenize ekleyebilirsiniz.


Github: https://github.com/konifar/android-material-design-icon-generator-plugin
0

Yorumlar 1

 1. Emir
  Emir Tarih 4 Eylül 2018 11:54
  Merhaba Mehmet hocam;
  Öncelikle bunu buradan yazmış olmam (paylaşım altına) mecburiyetimden dolayı olduğunu söylemek isterim. dle.net.tr sitenize çok denedim kayıt olamadım. Hatta eski hesabım vardı ona önce girmeye çalıştım olmadı. Şifremi unuttum kısmında ise güvenlik kodu hatası hep aldım. Siteye özellikle destek bölümüne erişmek için girmeye çalıştım bu arada. Bir sorum vardı hocam. Şimdi yeni kurmuş olduğum yesindir.com sitemin yorum kısmında "Güvenlik kodu yanlış" hatası alıyorum. Bu arada yorum kısmında öyle bir kod dahi istenmemektedir. Öyle bir alan yok. Google recaptcha i aktif ettim Google un bana verdiği anahtarı da girdim panelden bu defada recaptcha alanı çıktı fakat recaptcha alanı üzerinde kırmızı yazılarla yine hata verdi. Hocam işin içinden cidden çıkamıyorum lütfen yardım edebilir misiniz?
Yorum ekle

Yorum ekle

  • winksmile
   laughing
   angry