PTT Messenger Hakkında

PTT Messenger, 6 Şubat 2018 de yerli "Whatsapp" olarak algılanabileceği vurgulanan bir uygulamadır. Aynı zamanda 100% yerli ve milli bir yazılımdır bilgisi de verildi. Yanı sıra, Whatsapp'tan daha güvenli, verilerin sunucuda saklanmadığı bir sistem olduğu da söylendi.

PTT Messenger APK Dosyası aşağıdaki adresten bir süre erişilebilir olduktan sonra tamamen kaldırıldı. Yapılan açıklamada projenin henüz tamamlanmamış olduğu belirtildi. Yani şimdilik PTT Messenger İndirilemiyor
https://messenger.ptt.gov.tr/

PTT A.Ş. Resmi Twitter hesabından 7 Şubat'ta yaptığı açıklamalar:

PttMessenger kurumsal müşterilerimiz için geliştirilmiş bir çözümdür.

PttMessenger, signal tabanlı açık kaynak kod kullanılarak geliştirilmiştir. PttMessenger, tüm geliştirme hakları ile PTT A.Ş.'ye aittir. Zebrachat, PttMessenger'ın geliştirme aşamasında kullanılan proje ve ürün adıdır.

Kullanıcıların doğrudan indirebileceği bir uygulama (apk) dosyası bulunmamaktadır. Çeşitli internet sitelerinde sunulan PttMessenger adlı dosyaların, PTT A.Ş’nin kurumsal anlık mesajlaşma ve haberleşme çözümü olan PttMessenger ile ilgisi bulunmamaktadır.


PTT A.Ş. Açıklamaları


Buradan P.T.T A.Ş.'nin twitter hesabına erişebilirsiniz.

Yapılan açıklamalara göre PTT Messenger'ın adı değişebilir.. Gelişim aşamasında kullanılan bir ürün adı olduğu belirtilmiş.

Uygulamaya AppStore veya Google Play Store üzerinden erişmek mümkün değil.

Sonuç olarak, ilk yapılan açıklamalar ile resmi twitter hesabından yapılan açıklamalar birbirini tutmuyor. Tıpkı Turkcell'in Yaani adlı projesinde olduğu gibi. Geliştiriciler ile proje sahipleri arasındaki bilgi alışverişinin doğru yapılmadığının bir göstergesi. Ayrıca bu çağda yapılan hiç bir uygulama ve yazılım için 100% yerli veya milli gibi ibarelerin olması inandırıcı değil. Böyle bir yüzde bilgisini verilmesinin de gereği yok.
+8
Yorum ekle

Yorum ekle

    • winksmile
      laughing
      angry
Okunamayan kodu yenilemek için resmin üstüne tıklayınız